LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus/ Dashamir Shehi: Basha të bëjë transparencë, ja çfarë i kërkova

21 Shtator 2022, 21:34, Politikë CNA
Lobimi rus/ Dashamir Shehi: Basha të bëjë transparencë, ja
Kreu i LZHK, Dashamir Shehi

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin Noë me Erla Mëhillin ka folur për skandalin Lulzim Basha me lobimin rus.

Sipas Shehit, Basha ka gabuar por nuk e ka bërë vetëm.

Shehi thekson se i është drejtiuar Bashës, duke i kërkuar të bëjë transparencë me paratë që ka marrë, ku i ka marrë dhe për çfarë i ka përdorur.

Ne nuk mund të mbajmë peng opozitën. Po marr rastin Basha.

Basha ka bërë një sërë gabimesh, ku i ka marrë dhe çfarë i ka bërë.

Iu drejtova Bashës trego sinqeritet të kujt janë këto paratë. Këtu është gabimi edhe i grupit të anti-Bashës.

Basha vetë duhet ta sqarojë. Unë them se kjo gjuhë e shfrenuar, është e gabuar për PD. Rrëshqet në batak.

Basha ka gabuar por jo vetëm.

Kush ka futur duart të paratë e shtetit le të përgjigjet”, tha Shehi./ CNA.al  

 

Lajmet e fundit nga