LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga sulmet kibernetike tek energjia/ Balluku zbardh bisedën me ambasadoren kanadeze

20 Shtator 2022, 19:16, Politikë CNA
Nga sulmet kibernetike tek energjia/ Balluku zbardh bisedën me ambasadoren
Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku dhe Elisa Goldberg

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, ka mirëpritur Elisa Goldberg, ambasadoren e Kanadasë për Shqipërinë.

Balluku, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka zbuluar bisedën me ambasadoren kanadeze.

Numri 2 i qeverisë shkruan se kanë shkëmbyer mendime për mundësitë e bashkëpunimit mes dy vendeve.

Gjithashtu ka shprehur gatishmërinë për të mirëpritur mbështetjen e Kandasë për sigurinë kibernetike, ndërsa thekson se në qendër të bisedës ishte dhe energjia.

“Kënaqësi të mirëprisja Elisa Goldberg, ambasadoren e Kanadasë për Shqipërinë. Shkëmbyem mendime për mundësitë e bashkëpunimit mes dy vendeve tona. Si një vend lider në teknologjinë e informacionit dhe sigurinë kibernetike, shpreha gatishmërinë për të mirëpritur mbështetjen e ????????Kanadasë në këtë sektor të rëndësishëm. Diskutuam gjithashtu edhe mbi energjinë, ku dy vendet tona kanë pak a shumë sisteme të ngjashme energjetike dhe në këtë pikë eksperienca dhe ekspertiza e tyre është një ndihmë e vyer per ne. E bindur se në të ardhmen e afërt do të kemi një bashkëpunim akoma edhe më të mirë mes dy vendeve tona”, shkruan Balluku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga