LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luli ofron si Avokat të Popullit, avokatin e Babales

20 Shtator 2022, 09:55, Politikë CNA
Luli ofron si Avokat të Popullit, avokatin e Babales
Basha e Salianji

Dje disa media kanë njoftuar që grupi i Lul Bashës do i propozojë Edi Ramës, Avokatin e Ervin Salianjit për postin e Avokatit të Popullit.

Mbështetëse e fuqishme të kandidaturës ka qenë Grida Duma e famshme midis të tjerash edhe si dëgjuese e mirë e poezive të Eseninit.

Grida dhe Salianji si përcjellës të porosive të Lul Bashës është lajmi i vetëm që del nga ky rast.

Nuk dihet pas kësaj fati i procesit penal të Babales, pasi Avokati i Babales tashi e tutje mbase do i duhet të mbroje interesat e gjithë popullit.

Babalja i entuziazmuar nga shërbimet ndaj tij, tani na ofron të gjithëve shërbime publike të vlefshme.

Luli ofron si Avokat të Popullit, avokatin e Babales
Ledio Braho dhe Ervin Salianji

Nuk duhen shumë detaje nga argumentat që ka përdorur Babalja kësaj rradhe për të siguruar mbështetjen e Lul Bashes për avokatin e vet dhe më pas për të bindur gjithe grupin e deputetëve të Lulit që avojati i tij është ai që u duhet dhe i nderon.

Por lajmi i publikuar dhe në mediat e përdorura nga Babalja and Co. me siguri ka gëzuar edhe pronarët e inceneratorëve si donatorë ose si pagatorë të Avokatit të Babales.

CNA.al ka publikuar faturat e pagesave që inceneratorët kryen per Avokatin e Babales pak dite pas zgjedhjeve të fituara nga Luli në bashkëpunim me Babalen, Gridën dhe Babalet që nuk kapin as votat e familjarëve por bëjnë punë të mëdha per gjithë popullin.

Si ky lajmi i fundit i promovimit të Avokatit të Babales për Avokat të gjithë Popullit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga