LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Ironia e Ramës me shpopullimin e vendit, ‘do dhe pak e do bëhet Zeus’!

21 Shtator 2022, 09:23, Politikë CNA
Video/ Ironia e Ramës me shpopullimin e vendit, ‘do dhe pak e do
Edi Rama

Largimi masiv i shqiptarëve nga vendi duket se nuk ka të ndalur.

Sipas të dhënave të INSTAT, nga viti 2011-2022 janë larguar në emigracion 7.5 % e popullsisë së vendit ose 213,748 persona.

Megjithato këto shifra, duket se nuk i bëjnë përshtypje kryeministrit të vendit, dhe as deklarata se Shqipëria po shpopullohet.

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku tregohen dy realitete. Ai i ironisë së kryeministrit, dhe shqiptarët në gomone drejt vendeve të Europës duke rrezikuar jetën.

"Dëgjoni 35 sekonda fjalen e KM që sipas njërës nga Borat ministresha do edhe paaaaaak fare të bëhet Zeus.

Jepni mendimin tuaj se kush ka të drejtë 'Haxhiu' apo ky HAJDARI??"/CNA.al

Lajmet e fundit nga