LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Novosela e Llakatundi mbështesin Flamur Nokën

21 Shtator 2022, 08:35, Politikë CNA
Novosela e Llakatundi mbështesin Flamur Nokën
Flamur Noka me demokratet ne Novosele

Flamur Noka, sekretari i Përgjithshëm i PD-së, ka zhvilluar një takim me demokratët e Novoselës në Vlorë dhe Llakatund.

Teksa ka ndarë dhe disa foto nga ky takim, Noka thekson se demokratët ndihen të harruar, të veçuar dhe përbuzur nga qeveria dhe bashkia.

Ndërkohë që u premton demokratëve që do të fuqizojnë çdo degë, çdo grupseksion, kudo ku ka dëshirë e vullnet për ndryshim.

Me demokratët e Novoselës dhe Llakatundit.

Novosela e Myzeqesë së Vlorës, me 12 fshatrat e saj, me klimën e favorshme mesdhetare dhe detin e lumin pranë, ka të gjitha mundësitë për një zhvillim intensiv të bujqësisë. Krijuesi e ka bekuar me fusha e kodrina pjellore dhe me një nivel të kënaqshëm të reshjeve vjetore. Por të rinjtë largohen, fermerët flakin prodhimet, zona boshatiset.

Demokratët ndihen të harruar, të veçuar dhe përbuzur nga qeveria dhe bashkia. Duhet t'u kthejmë shpresën te Shqipëria! Këtë herë kam zbritur në jug të takoj demokratët që të bashkërendojmë aksionin politik opozitar.

Do të fuqizojmë çdo degë, çdo grupseksion, kudo ku ka dëshirë e vullnet për ndryshim./CNA.al

Novosela e Llakatundi mbështesin Flamur Nokën

Lajmet e fundit nga