LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus/ Berisha: Auditi do të fillojë shumë shpejt punën

23 Shtator 2022, 12:45, Politikë CNA

Lobimi rus/ Berisha: Auditi do të fillojë shumë shpejt punën

Lobimi rus, në kurriz të PD-së, ka vënë në lëvizje kreun e kësaj force politike, Sali Berisha.

Në një konferencë për mediat, Berisha ka thënë se shumë shpejt se do të ketë një audit në PD.

“Auditi do të fillojë shpejt punën. Unë u shpjegova se kanë marrë çdo gjë me vete. Edhe hard disqet edhe çdo gjë.

Pavarësisht kësaj, ne do bëjmë punën.

Ajo që kam unë, dëshmi dhe dokument, nga hetimi i prokurorisë dhe dëshmitë që kanë dhënë Arben Ristani dhe Ilir Dervishi, del se asnjë qindarkë nuk ka hyrë dhe ka dalë në arkën e PD.

Në këtë kontekst, unë e quaj veprim të papërgjegjshëm personal të Lulzim Bashës.

Se i tillë është.

Ne do bëjmë të pamundurën për atë që hetim që mund të bëjmë.

Tjetrën natyrisht e bllokon Edi Rama”, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga