LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta pendohet që u bë President

22 Shtator 2022, 22:48, Politikë CNA
Meta pendohet që u bë President
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka shprehur pendesë që pranoi të bëhej President i Republikës së Shqipërisë.

Meta tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Top Story” se ky ishte një gabim që e bëri për hir të vendit.

“Unë President, Rama dhe bandat e tij e dinë se e bëra këtë gabim për hir të vendit. Partinë e Lirisë do e drejtoj deri në triumf. Lidershipi i opozitës ishte i korruptuar në të githa format”, theksoi kreu i PL-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga