LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ish sigurimsat, e keqe e trashëguar nga komunizmi”/ Balliu: Nuk duhet të kenë anjë rol në politikë

22 Shtator 2022, 13:07, Politikë CNA
“Ish sigurimsat, e keqe e trashëguar nga komunizmi”/ Balliu:
Alesia Balliu

Alesia Balliu, njëra nga 6 kandidatët për lidershipin e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, në një intervistë për CNA.al, është ndalur të komentojë dhe çështjet e fundit politike në vendin tonë.

E pyetur nëse i duhen politikës "non grata" ajo tha se kjo çështje duhet ose të zgjidhet në gjykatë, ose të pushohet përherë dhe jo të përdoret në mënyrë të përsëritur dhe të lodhshme.

 “Politikës i duhen njerëzit dhe baza në fillim dhe në fund. Rëndësi ka kë do elektorati. Sa i takon problematikave të non gratas, kjo çështje duhet ose të zgjidhet në gjykatë, ose të pushohet përherë dhe jo të përdoret në mënyrë të përsëritur dhe të lodhshme.”

Ndërsa sa i takon dosjeve të sigurimit dhe njërëzve të përfshirë, sipas Balliut, ata njerëz nuk duhet të kenë rol aktiv në politik si dhe duhet ndaluar me ligj.

“Sa i takon dosjeve të sigurimit dhe njërëzve të përfshirë, unë mendoj që ata njerëz nuk duhet të kenë rol aktiv në politik si dhe duhet ndaluar me ligj sepse në qoftë së kemi një të keqe të trashguar nga komunizmi janë ish-sigurimsit.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga