LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja ‘339’ dhe ‘184’/ Tabaku sherr me Manjën në Kuvend: Sot duhet të ishe para drejtësisë

22 Shtator 2022, 10:45, Politikë CNA
Dosja ‘339’ dhe ‘184’/ Tabaku sherr me Manjën
Foto ilustruese

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku është përplasur me ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja nga salla e Kuvendit për punën e SPAK.

Tabaku u shpreh se nëse hetohen dosjet ‘339’ dhe ‘184’, sot Manja do ishte para drejtësisë.

“Drejtësia sot po bën detyrën, nëse keni raste ku është ndërhyrë, është mirë t'ua thoni shqiptarëve. Sot kemi ish-kolegë tanë që po përgjigjen përpara drejtësisë. Tani nuk mund t'i thuhet drejtësisë pse nuk bën këtë, pse nuk bën atë. Retorikë politike në këtë sallë nuk mund të ketë. Lëreni drejtësinë të bëjë punën e vetë. Hetimi nuk mbaron brenda ditës, duroni prisni hetimin. Përgjigja për të dy pyetjet; pse e bëmë dhe ku është, kjo është. Duroni.”, tha Manja.

“Nuk e kam sulmuar kurrë drejttësinë, jam në detyrën time që të pyes se ku janë hetimet për dosjet, pse e kërcënoni SPAK? Pse SPAK është bërë organi më i sulmuar, ku është parë që t'i jepet urdhër një institucioni se cfarë të bëhen.

Me këtë thirrje i drejtohem jo juve, se sot jeni nesër jo, po politikës e pushtetit. 184 dhe 139 janë çështje për hetimin e vjedhjeve, nëse hetohen ato persona do të jenë përballë drejtësisë”, tha Tabaku./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga