LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lobimi rus, Gazment Bardhi braktis Bashën?/ “Nuk më ka rënë muhabeti ta pyes se ku udhëton”

22 Shtator 2022, 09:06, Politikë CNA

Lobimi rus, Gazment Bardhi braktis Bashën?/ “Nuk më ka

Deputeti i PD Gazment Bardhi është gati të lëshojë Lulzim Bashën.

Në lidhje me lobimin rus ai ka “larë duart”, duke thënë se nuk ka dijeni se në atë kohë që flitet se ka ndodhur lobimi, ka qenë Ministër i Drejtësisë.

Një natë më parë, në ABC news ai është shprehur se është i gatshëm që të respektojë vendimin e SHBA për ish-kreun e PD Lulzim Basha.

Më tej ai justifikohet për skandalin e lobimit rus, se nuk i ka rënë muhabeti që të flasë për këtë çështje me Bashën dhe se ku udhëton ai.

 “Nëse ka një vendim ndaj Bardhit, unë do të mbaj të njëjtin qëndrim ndaj vetes. Do të respektojmë vendimin e SHBA ndaj Lulzim Bashës. Ne nuk e dimë se çfarë ka cituar, por nëse ka një shqetësim të SHBA në raport me një anëtar të PD, qëndrimi i tyre i bëhet i ditur kryetarit të PD. Në atë kohë isha ministër i Drejtësisë, nuk kam dijeni për zhvillimet brenda PD, di vetëm faktet publike. Di që ka patur një hetim 2 vjeçar për këtë çështje, di që vendmi është mbyllur. SHBA flasin me zë dhe figurë dhe nuk i tremben PD. Nëse kanë një shqetësim për një anëtar të PD, dalin dhe flasin. Nuk më ka rënë muhabeti ta pyes Bashën se ku udhëton”, u shpreh Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga