LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ua them dot me tonin që duhet”/ Duma-socialistëve: Do jepni llogari një ditë

22 Shtator 2022, 11:23, Politikë CNA
“Nuk ua them dot me tonin që duhet”/ Duma-socialistëve: Do
Grida Duma

Deputetja Grida Duma, nga foltorja e Kuvendit ka hedhur akuza ndaj mazhorancëc, duke u ndalur tek siguria e plazheve, ku solli në kujtesë tragjedinë e rëndë në Himarë muajin gusht si dhe ikja e shqiptareve nga vendi.

“Nuk ka jetë detare në Shqipëri, kudo që janë brigjet, ka një mur betoni në rënë dhe një det si shkretëtirë. Merrni bregdetin e Durrësit po të doni. Shkojmë te siguria detare, si ndiheni ju kur një 7 vjeçare në Potam humb jetën se s’ka qeveri as mbi begun dhe ende sot ky parlament nuk ka mbajtur 1 minutë heshtje, dhe thoni reforma në drejtësi. i dënuar nuk duhet të jetë ai se ai është pasoja, i një koke arrogance pushteti që i thur lave duke bërë atë shoë që i mori jetën 7 vjeçares në Potam.

Nuk i them dot me tonin që duhet të them se ndjej personalisht një lloj fajësie se jemi prindër dhe e dimë ca do të thotë ajo tragjedi.

Nuk keni dhënë llogari asnjë ditë. Gjuha juaj është një recitim të realizmit socialist.

Shqetësimi më i madh i imi sot është që dy ditë më parë studentët thanë se duan një mbështetje 100 mijë lekë të vjetra në muaj, kreu u thotë se kur ju dëgjova u thotë se nuk meritojnë akoma asgjë… ata në fakt meritojnë çdo gjë.

E dini kush është tragjedia sot që prindërit qeshin kur i përcjellin njerëzit jashtë, gëzohen kur thonë shyqyr që i çova atje.

Duhet minimalisht 510 euro që një student të jetojë në Tiranë, thonë analizat.

Askush nuk i jep asgjë”, tha Duma./CNA.al

Lajmet e fundit nga