LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A do të jetë në krah të Berishës?/ Mediu përgjigjet për aksionin opozitar

22 Shtator 2022, 13:52, Politikë CNA

A do të jetë në krah të Berishës?/ Mediu

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu u shpreh në një intervistë për Euroneës Albania se nuk ka diskutuar ende me kreun e PD-së, Sali Berishën për aksionin opozitar.

Sipas tij, në zgjedhjet e ardhshme lokale, opozita duhet të hyjë me një kandidat.

“Nuk kam pasur një disktuim me të rreth kësaj çështje, bashkë me kolegët e tjerë jemi përpjekur të shohim mënyrën e një organizimi sepse zgjedhjet që kemi përpara ka dy nivele, ka një nivel  për bashkitë që opozita duhet të ketë një kandidat. Ideja e primarve nuk funksionon thjesht dhe vetëm brenda një partie politike”, u shpreh Mediu.

Lajmet e fundit nga