LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha "kalon” me Partinë Socialiste/ Tregon pse e bëri

22 Shtator 2022, 13:35, Politikë CNA

Berisha "kalon” me Partinë Socialiste/ Tregon pse e bëri

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka ndryshuar krahun sot në Kuvend.

Ai është ulur në anën e socialistëve, në vendin e deputetes Klotilda Bushka, ndërsa priste të merrte fjalën.

Berisha e ka sqaruar këtë veprim duke thënë se ai shërben si avokat për socialistët dhe interesat e tyre.

“Për herë të parë prita i ulur në një karrige të socialistëve. E bëra këtë me qëllimin më të sinqertë për tu thënë socialistëve se sot avokat të tyre janë demokratët. Dhe do vazhdoj deri në fund të jemi zëdhënës të qytetarëve. Pa dallim bindjesh politike. Në këtë mënyrë se si është katandisur ky parlament.” tha Berisha./CNA.al

Berisha "kalon” me Partinë Socialiste/ Tregon pse e bëri

Lajmet e fundit nga