LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla del jashtë kontrollit/ Fyen Berishën

22 Shtator 2022, 13:50, Politikë CNA

Balla del jashtë kontrollit/ Fyen Berishën

Kreu i Grupit Parlametar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka fyer opozitën gjatë fjalës së tij në Kuvend.

I nervozuar nga ulja e kreut të PD-së, Sali Berisha në anën e socialistëve, Balla ka shpërthyer në fyerje, ndaj kreut të PD-së.

 “Turp nuk ka më, burrëri s’ka më. Më lini ta mbaroj fjalën. Ta mbaroj 2 sekonda. Më ler ta mbaroj. Nuk ndodh asnjëherë që unë të vij të ulem në reshtin tuaj as dhe ky njeriu që kërkon sherr dhe luftë sa i herë i jepet mundësia. Ne nuk bëmë asnjë reagim sepse burrë i vjetër nuk qëndron dot në këmbë, e me menduam se kishte nga mosha, nuk qëndron dot në këmbë. Sa i përket asaj që tha këtu që ky pisllëku kërkon që të vijë këtu në parlament se ky i përfaqëson më mirë socialistët, ku PS-së i ha atë …. Ky PS-së, ky njeriu nuk i afrohet dot kurrë. Në këto 30 vite PS ka kontrinuar për të mirën e këtij vendi”, u shpreh Balla./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga