LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sa e ka pasur rrogën Grida kur ishte Zëvendësministre?

22 Shtator 2022, 16:12, Politikë CNA
Sa e ka pasur rrogën Grida kur ishte Zëvendësministre?
Deputetja Grida Duma

Grida Duma sot ishte në super formë në Kuvend. E nisi me shpjegime dhe fjali në të cilat diku përmendi Elisa Spiropalin. E me sa duket Spiropali qenkësh gati për t'ju përgjigjur.

Spiropali: Nuk e dëgjova dot me vëmendje deputeten, pasi ajo rregullisht ka një spirë verbale të pakuptim. Arrogante, e vrazhdë! Është triumfi absolut i formës mbi përmbajtjen! Nuk e marr dot inat, sepse lavjerrësi i saj politik flet më shumë se gjithçka tjetër.

Luli i mirë, Luli i keq! Berisha i keq, Berisha i mirë. Duhet të iki, duhet të kthehet!

Kësaj inkoherence zgjodha t’i përgjigjesha. Vetëm mund të qesh. Nuk ka make-up që i mbulon këto mangësi. Duke perifrazuar edhe shprehjen: zonjë patjetër që lind, nuk bëhesh. Edhe politikan po ashtu".

Pasi ja doli që të tallej live edhe nga Spiropali, filloi t’i shkelte syrin deputetëve të PD që e vëzhgonin me keqardhje ndërsa Spiropali e griste live.

Pasi mori veten, Grida e mesazheve erotike por që tani është e bindur që drejton grupin parlamentar, mendoi që mbase është më mirë që kësaj radhe t’i referohej një dialogu me dikë që nuk ishte në sallë. Kështu nuk rrezikonte që dikush të mund ta tallte sërish.

Sa e ka pasur rrogën Grida kur ishte Zëvendësministre?
Grida Duma

Midis të tjerash tregoi për një pyetje "dërrmuese" që ajo i paskësh bërë një zëvendësministri (zgjodhi të sfidonte një mashkull kësaj radhe e që nuk ish prezent):

"..e pyeta zv. ministrin, a ja del ti që me 110 mijë lekë të vjetra të nxjerrësh muajin? S’ka guxim të më thotë jo, se ka frikë nga e vërteta..."

Zëvendësministri nuk ish në sallë, por edhe nëse ish, nuk mund ta përdorte dot podiumin e Kuvendit. Grida nuk rrezikoi!

Por ne nuk na duhet fare se si ja del ai zëvendësministri, që qenkësh mahnitur nga Grida aq sa paska mbetur pa gojë.

Gridës ne mund t'ja masim "guximin".

A ka guxim Grida të na tregojë:

- Me sa mijë lekë të vjetra në muaj ja del Grida?

- Kush është e vërteta e Gridës?

- Meqë Gridës guximi nuk i mungon, ka hapësirë të plotë të na tregojë sa lekë të vjetra në muaj harxhon Grida?

- Sa lekë të vjetra në muaj do i dukeshin boll Gridës?

Pasi të kemi këto përgjigje, do bëjmë pyetjet e radhës.

Gjithçka varet sa guxim ka Grida të na përgjigjet.

Po i kujtojmë vetëm që për disa vite kur punonte Zëvendësministre, rroga e Gridës ishte bllokuar nga përmbarimi dhe shkonte për shlyerjen e një detyrimi të lindur nga një vendim gjyqësor./ CNA.al

Lajmet e fundit nga