LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Keni vjedhur rregulloren, spo e gjejmë t’ju kundërshtojmë”/ Gallatë në Kuvend

22 Shtator 2022, 14:45, Politikë CNA

“Keni vjedhur rregulloren, spo e gjejmë t’ju

Salla e Kuvendit, përveçse në sallë akuzash e fyerjesh është shëndërruar edhe në sallë gallatash.

Deputeti i PD, Saimir Korreshi, në seancën e sotme nuk i ka kursyer gallatat, kur po diskutohej rëndom për zbatimin e rregullores.

Nga vendi i është drejtuar Ermoneal Felajt, duke i thënë se po tregohen përralla me mbret, dhe se u është  vjedhur  edhe rregullorja dhe se  nuk po e gjejnë që ta kundërshtojnë.

“Duke qenë se po dëgjojmë përralla me mbret, t’i shtyjmë për ditën e shtunë, se atëherë ka qenë emisioni me përralla në kohën e Enverit. Na keni vjedhur dhe kushtetutën, rregulloren, nuk po e gjejmë t’ju kundërshtojmë”, është shprehur ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga