LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus/ Elisabeta Imeraj ngre dyshimin e fortë

19 Shtator 2022, 18:29, Aktualitet CNA
Lobimi rus/ Elisabeta Imeraj ngre dyshimin e fortë
Ish kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj

Ish kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, ka folur për paratë ruse në politikë, pas lajmit të publikuar nga mediat ndërkombëtare, ku thuhej qartazi se Rusia ka financuar Partinë Demokratike në kohën ku drejtohej nga Lulzim Basha.

Sipas Imerajt ajo që është më shumë shqetësuese për qytetarët është fakti që njerëzit duhet të dinë se për çfarë merren këto para, nga merren dhe për çfarë përdoren.

E ftuar në emisionin “Kontrast”, Imeraj ngre një tjetër dyshim duke thënë se këto para mund të përdoren për të goditur edhe prokurorët.

“Burimi i të ardhurave nuk mbulon as treçerekun e atyre që nuk përfshihen në fushatë elektorale. Ajo çfarë ne duhet të dimë, si qytetartë, që politikanët na e kanë për dëtyre, është të dimë ku i marrin paratë, si i marrin dhe për çfarë i përdorin. Mund të përdorin këto lobingje për të goditur prokurorët”, tha Imeraj ndër të tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga