LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

The facts come out/ Veliaj acts as Evi Kokalari's lawyer

2022-10-08 11:40:00, Editorial CNA

The facts come out/ Veliaj acts as Evi Kokalari's lawyer

Evi Kokalari, the more he tries to deny the truth, the more he sinks into lies.

A day ago on social networks, she admitted her friendship with the mayor Erion Veliaj, friendship and relationship which she has denied until now.

But how did you confirm it?

Kokalari has opened a group on the social network ep, where he has introduced the mayor of Tirana, Erion Veliaj and the journalist Arjan Çani.

And then he published the conversation between them on the Facebook social network.

The facts come out/ Veliaj acts as Evi Kokalari's lawyer

In this way, Kokalari showed us that he has the number of the head of the Municipality, Tirana and communicates with the latter.

Meqenëse numri i Veliajt është publik, dhe është kollaj për t’u gjetur po numrin e Evit në Amerikë si e gjeti dhe si e njohu “lali” Eri,  apo ka pasur njohje me konservatorët atje?

Për më tepër që Veliaj i përgjigjet menjëherë sapo ajo shkruan, a thua kryebashkiaku paska kohë të merret e ti bëjë avokatinë Evis Kokalarit.

Pra, Evi i shkruan “lali” përgjigjet dhe thotë cdo Angelakis.

Por, për Evin fare nuk njihen.

Sesi mund të përgjigjet një i panjohur menjëherë, edhe kryebashkiak, këtë mund të ta shpjegojë vetëm konsevartorja e “lali” Erit.

Por, çfarë ndodh më tej. Evi shkruan “lali” përgjigjet dhe ajo ua servir demokratëve.

The facts come out/ Veliaj acts as Evi Kokalari's lawyer

E gjitha kjo, që Evi të justifikohet tek demokratët të cilët sipas saj duhet të besojnë përgjigjet e Veliajt.

Pra, demokratët sipas Evit, i gënjen PD, Berisha dhe mediat e opozitës, ndërsa “lali” Eri u thotë të vërtetën.

Qartazi duket shërbimi i Evi Kokalarit ndaj Erion Veliajt dhe ky i fundit ia “shpërblen” duke i bërë avokatin.

Nuk ka më dyshime.

Është një fakt i thjeshtë. Miqësia e tyre , komunikimi i tyre, i bërë publik nga vetë Kokalari  si dhe fakti që ajo kërkon të besohet “lali” Eri.

Demokratët do të shkojnë në zgjedhje duke besuar “lali” Erin, se kështu iu thotë Evi Kokalari.

Dhe në fushatë nuk do ta akuzojnë dot në asnjë çast si të pabesueshëm “lali” Erin, sepse Evi Kokalari për interesa të saj është kthyer në një bashkëpunëtore dhe së fundi Veliaj I shërbeu, këtë e treguan komunikimet e publikuara prej saj.

Fakti që komunikon me Veliajn, ai i del në mbrojtje, për demokratët  është e qartë, nuk është asgjë tjetër më shumë se miqësi tashmë edhe publike.

Nuk ka gjë të keqe të kesh miqësi, por kur këtë e përdor për të drejtuar opozitën në rrugë qorre, sulmon PD dhe eksponentët e saj, thjesht bëhesh palë me rilindasit dhe I kthen shërbimin Veliajt për qokat e pritshme apo të kryera./CNA.al

Lajmet e fundit nga