LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari, kjo Christine Deviers-Joncour e kohëve moderne!

18 Qershor 2022, 16:52, Opinione Ilirjan Blloshmi
Evi Kokalari, kjo Christine Deviers-Joncour e kohëve moderne!
Aktivistja Evi Kokalari

Monarkistet, për inatin e madh të partizanëve, e quanin republikën “Grua e ligë”; koha e këtyre epiteteve ka kaluar plotesisht.

Tani përdoren, pa u prekur, pa u fyer, fjalë nga më të fortat, të thëna troç për të cilësuar këtë apo atë skandal.

Kështu dhe Evi Kokalari kjo Christine Deviers-Joncour e koheve moderne, që është “bijë”, e këtyre “kalorësve të rreptë” të konservatorizmit, e gjykon të dretjtë të sulomoje këdo që i prish interesat e saj, personale, politike, ekonomike.

“Republika Putanë”, (dmth ata që nuk mendojnë si Evi) e meritojnë të përbalten, të sulmohen, të çnderohen etj etj.

Nofkat mikluese që Evi përdor për këdo që e kundërshton apo ka mendim ndryshe nga ajo, janë fiks si personazhet e librit të Christine Deviers-Joncour.

Pa e mërzitur Evin këtë Christine Deviers-Joncour e koheve moderne dhe pavarsisht nga mënyra e cilësia e “pagimit” të shërbimeve ndaj “kalorësve të konservatorizmit”.

Ajo nuk do jete as e para dhe as e fundit që politikanëve të vet, të mbingarkuar nga punet, u jep për ndihmë e për clodhje ….. dashuri.

Njesoj si Christine Deviers-Joncour dhe Evi po i shërben një klani politik që hipokrizinë, cinizmin, gënjeshtrën, mashtrimin, vjedhjen, e kanë fè.

10:24 Opinione Mitro Çela

Mëkati i gruas?!

MËKATI i GRUAS?! U ul. E trishtuar. Sy bojqiell. Flok...

10:05 Opinione Ditmir Bushati

Luftë dhe shpresë

“Ukrainasit janë të gatshëm të japin jetën për perspek...

Lajmet e fundit nga