LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- Si bën biznes Evi Kokalari për një takim me Grenell/ Del mesazhi

6 Qershor 2022, 19:03, Aktualitet CNA
Foto- Si bën biznes Evi Kokalari për një takim me Grenell/ Del
Evi Kokalari

Aktivistja Evi Kokalari prej disa kohësh ka nisur sulmet e paprecedenta ndaj të rinjëve të FRPD-së, duke tentuar të përçajë më shumë PD-në, në një kohë kur kjo e fundit nuk është në situatat e saj më të mira.

CNA.al ka raportuar edhe më parë se sulmet e Kokalarit janë për interes të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, duke publikuar edhe fakte me zë dhe figurë.

Por CNA.al ka siguruar një mesazh që Evi Kokalari u ka nisur një komuniteti shqiptar në SHBA. Në mesazh thuhet: “Cila mendoni së është zgjedhja më e mirë në komunitetin e Miçiganit për të drekuar me Grenell? Ne na duhet dikush që mund të ofrojë 5000 dollarë. Ne jemi duke rritur akoma fondet për presidentin. Dreka është të enjte”.

Siç mund të lexohet edhe nga mesazhi i mësipërm, Kokalari kërkon 5 mijë dollarë për një takim me Richard Grenell, një nga miqtë e saj në SHBA, i cili kohët e fundit i ka dalë kundër./E.K-CNA.al

Foto- Si bën biznes Evi Kokalari për një takim me Grenell/ Del

 

Lajmet e fundit nga