LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet një tjetër SMS e Evi Kokalarit/ Si po përpiqet të rrënojë PD

4 Qershor 2022, 18:15, Politikë CNA
Zbulohet një tjetër SMS e Evi Kokalarit/ Si po përpiqet të
Aktivistja Evi Kokalari

Prej disa ditësh, CNA.al ka raportuar për përpjekjet e Evi Kokalarit për të zgjedhur të preferuarit e saj në pozicionet drejtuese të Partisë Demokratike, duke sulmuar ashpër Belind Këlliçin.

Pas mesazhit të djeshëm që Kokalari i kishte dërguar kryetarëve të degëve të PD-së, duke u kërkuar të mos e votojnë Këlliçin, sot CNA.al ka zbuluar një tjetër mesazh të saj.

Pas përfundimit të zgjedhjeve për Sekretarin e Përgjithshëm dhe nënkryetarët e PD-së, aktivistja i ka dërguar sërish mesazh kryetarëve të degëve.

Ajo i falenderon ata që nuk ia dhanë votën Belind Këlliçit. Kokalari zbulon se ka qenë vetë ajo që ka bërë të mundur futjen e kryetarëve të degëve në Këshillin Kombëtar, vendim i marrë ky në mbledhjen e Komisionit Rithemelimit dy ditë përpara 30 prillit.

Por pyetja është si e bëri të mundur këtë gjë Evi kokalari, kur nuk ka qenë as në mbledhje dhe as në Shqipëri?

Në fakt, Evi Kokalari është askushi në Partinë Demokratike dhe tani nuk i duhet më askujt.

Çmenduritë dhe akuzat e saj thjesht po përçajnë më tej PD. Ishte Luli që copëtoi opozitën dhe tani doli Evi që po e rrënon atë./ B.A. - CNA.al

Zbulohet një tjetër SMS e Evi Kokalarit/ Si po përpiqet të

Lajmet e fundit nga