LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Presidenti”/ Rama i trembet rezultatit të raundit të katërt

4 Qershor 2022, 12:56, Politikë CNA

“Presidenti”/ Rama i trembet rezultatit të raundit të

Në mbledhjen e grupit të PS-së, jo vetëm kryeministrit Edi Rama, por edhe të tjerë u përpoqën të insinuojnë që Begaj do të votohet dhe nga opozita.

Pra, do të dalë President me më shumë sesa 74 vota.

Me sa kuptohet Rama po synon të dekurajojë ndonjë votim kundër nga deputetë të caktuar.

Duke u thënë, "ka vota plot", beson se do të demotivojë votimin kundër.

Me idenë që ata që janë kundër do të mendojnë, se nuk ia vlen sepse bëhet gjithsesi President.

Lista e firmëtarëve është shumë kuptimplotë.

Edi Rama, Taulant Balla, Lindita Nikolla, Arben Ahmetaj, Xhemal Qefalija, Antoneta Dhimaj, Ilirjan Pendavinji, Rrahman Rraja, Niko Peleshi, Desantil Tahiraj, Kotiana Piro, Pandeli Majko, Petro Koçi, Bardhyl Kollçaku, Luan Duzha, Fadil Nasufi, Ismet Beqiraj, Tatjana Piro, Hatixhe Konomi, Elisa Spiropali, Ilir Ndraxhi, Klevis Xhoxhi, Eduard Ndreca, Denis Deliu, Klodjana Spahiu, Florenc Spaho, Edona Bilali, Etjen Xhafaj, Pranvera Resulaj, Arben Pellumbi, Ornaldo Rakipi, Jurgis Çyrbja, Niko Kuri, Vullnet Sina, Eduard Shalsi, Besjan Ajazi

Nuk është rastësi që Rama e donte votimin për Begajn në raundin e katërt.

Me sa duket Rama ka dalë përpara së keqes në rast se Begaj nuk i merr dot votat që duhen në raundin e katërt.

Ka lënë gjithsesi 1 raund rezervë. Raundin e pestë për çdo rast.

Sa për ata që janë kundër, ndëshkimi është vetëm çështje kohe. Nuk i shpëton dot askush.

Ujku është vërsulur të hajë gjithë kopenë. Pak rëndësi ka radha./CNA.al

Lajmet e fundit nga