LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A do e firmosë lirimin e Begajt nga detyra?/ Meta shuan çdo dyshim

4 Qershor 2022, 12:51, Politikë CNA
A do e firmosë lirimin e Begajt nga detyra?/ Meta shuan çdo dyshim
Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ndodhet në një takim zyrtar në Turqi, ndërsa shumë pikëpyetje janë ngritur, nëse kreu i shtetit do të kthehet apo jo për të firmosur lirimin nga detyra të Bajram Begajt nga posti i Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë.

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, ka shuar çdo dyshim. Ai bën me dije se Meta ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi, ndërsa shton se presidenti do të respektojë çdo vendim të Kuvendit të shprehur me votë.

“Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta është në ndjekje të procedurës për zgjedhjen e zotit Bajram Begaj si President i ri i Republikës dhe do të respektojë çdo vendim të Kuvendit të shprehur me votë.

Lidhur me këtë çështje dhe specifikat e saj Presidenti Meta ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Ministrin e Mbrojtjes, z.Niko Peleshi”, shkruan Blushi./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga