LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Socialistët hedhin firmën për kandidatin e tyre/ 37 deputetë pro Bajram Begajt për president

4 Qershor 2022, 11:55, Politikë CNA
Socialistët hedhin firmën për kandidatin e tyre/ 37 deputetë
Kandidati për president Bajram Begaj

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka mbledhur 37 firma në mbështetje të kandidatit të propozuar prej tyre për postin e presidentit Bajram Begaj.

Pas mbledhjes së firmave, kandidatura e tij do të depozitohet në Kuvend, ku fillimisht do të kalojë për diskutim dhe më pas votim në Komisionin e Ligjeve në orën 16:00 dhe më pas në orën 18:00 do të kalojë në seancë plenare.

Ndërkohë, Begaj ka depozituar kërkesën e dorëheqjes nga detyra e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga