LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD zgjedh drejtuesit e rinj/ Dalin rezultatet

3 Qershor 2022, 23:50, Politikë CNA
PD zgjedh drejtuesit e rinj/ Dalin rezultatet
Demokratet duke votuar

Anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD-së kanë zgjedhur drejtuesit e rinj. 210 anëtarët kanë votuar kandidaturat e tyre më të preferuara për postin e Sekretarit të Përgjithshëm, nënkryetarëve dhe sekretariatet e tjera.

Me 157 vota Flamur Noka zgjidhet Sekretar i Përgjitshëm i Partisë Demokratike.

Me 107 vota Oerd Bylykbashi zgjidhet nënkryetar i Partisë Demokratike.

Me 123  vota Luçiano Boçi zgjidhet nënkryetar i Partisë Demokratike.

Me 111 vota Jola Hysaj zgjidhet Sekretar për Marrëdhëniet me Publikun.

Me 103 vota Megi Balliu zgjidhet Sekretar i Organizatave Partnere.

Me 101 vota Ledina Mandia zgjidhet Sekretare Për Transparencën dhe Luftën Kundër Korrupsionit.

Me 127 vota Bislim Ahmetaj zgjidhet Sekretar për të Drejtat e Njeriut.

Me 149 vota Ervin Minarolli zgjidhet Sekretar Organizimi.

Me 127 vota Edmond Spaho zgjidhet Sekretar për Integrimin.

Me 112 vota Lorenc Luka zgjidhet Sekretar për Diasporën dhe Organizatat e Partisë Jashtë Shqipërisë.

Me 104 vota Indrit Hoxha zgjidhet Sekretar për të Përndjekurit.

Me 113  vota Ylli Asllani zgjidhet Sekretar për Pushtetin Vendor.

Me 144 vota Ivi Kaso zgjidhet Sekretar për Çështjet Elektorale.

Me 126 vota Adriana Kalaja zgjidhet Gjykatëse e Partisë

Në Komisionin e Apelimit kanë fituar kandidaturat e Anxhela Malkos me 135 vota, Elton Banos me 144 vota dhe Ledia Nurajt me 127 vota./ CNA.al

PD zgjedh drejtuesit e rinj/ Dalin rezultatet
Rezultati live i zgjedhjeve në PD

 

Lajmet e fundit nga