LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ramës ‘nuk i del e keqja’ me Metën/ Nuk është komandat, por kaçak

3 Qershor 2022, 19:53, Politikë CNA
Ramës ‘nuk i del e keqja’ me Metën/ Nuk është
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Presidentin Ilir Meta, teksa prezantoi Bajram Begën si kandidat të mazhorancës për Kreun e ri të Shtetit.

Në një dalje për mediat nga selia rozë, Rama e cilëosi Metën si kaçak, ndërsa theksoi se nuk i intereson aspak.

Më tej, kreu i qeverisë deklaroi se shefi i Shtabit të Përgjithshëm është një nga profilet më të larta të një Shteti.

“Meta nuk është komandat është kaçak. Ky vend ka pasur edhe kaçakë shumë të famshëm. Nuk na intereson fare zoti Meta, sot kemi konsideruar një numër kandidaturash që kanë rezultuar të jenë në atë bllokun e fundit, pra 6 kandidatura dhe me shumë kujdes kemi renditur. Shefi i Shtabit të Përgjithshëm është një nga profilet më të larta të një Shteti dhe eksperienca na tregon se në radhën e Presidentëve që kemi pasur ai që vinte nga ajo zonë e Forcave të Armatosura, mbahej mend për mirë. Dhe kujtoj që Alfred Moisiu tregoi se si duhet të jetë presidenti i Republikës Së Shqipërisë”, theksoi Rama./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga