LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Evi Kokalari vijon sulmet ndaj Këlliçit për llogari të Veliajt/ SMS krerëve të degëve të PD-së, i orienton si të votojnë

3 Qershor 2022, 17:29, Politikë CNA
Evi Kokalari vijon sulmet ndaj Këlliçit për llogari të
Evi Kokalari

Prej ditësh, aktivistja Evi Kokalari është hedhur në sulm ndaj të rinjve të FRPD dhe kreut të zgjedhur të Forumit, Belind Këlliçi.

Kokalari nuk ka reshtur me sulmet dhe këtë e ka treguar së fundi me një mesazh dërguar kryetarëve të degëve të PD-së, duke u kërkuar të mos e votojnë Belind Këlliçin.

“Nuk do loboj kurrë në favor të një kandidati  sepse personalisht besoj që vota është e shenjtë dhe të gjithë duhet të votojnë koshiencën e tyre. Ama sot loboj KUNDËR të vetmit rrezik që I kanoset PD-së, Belind Këlliçit ose BASHA 2.0

Si kryetar dege ju keni një detyrë të mbroni PD si institucionin e vetëm që mund të nxjerrë Shqipërinë nga llumi dhe moçali i korrupsionit ku gjendet. E pra Belind Këlliçi bëhet automatikisht pjesë e këtij korrupsioni për sa kohës që në vend që të mbronte votën e delegatëve në Kuvend, që ishte detyra që ne i besuam, ai e manipuloi atë.

Si kryetar dege, është detyra juaj ta mbroni partinë nga çdo lloj korrupsioni si e tillë ju kërkoj që sot të mos e votoni Belind Këlliçin”, shkruhet në mesazhin e Kokalarit.

Por kush përfiton nga ky sulm?

Personi më i interesuar në këto sulme duket të jetë kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili e sheh Këlliçin si rival në zgjedhjet e ardhshme./ A.E-CNA.al

Evi Kokalari vijon sulmet ndaj Këlliçit për llogari të

Lajmet e fundit nga