LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive/ Zyrtarë republikanë deklaratë kundër Kokalarit

2 Qershor 2022, 10:00, Aktualitet CNA
Ekskluzive/ Zyrtarë republikanë deklaratë kundër Kokalarit
Evi Kokalari duke hyrë në Kuvendin e PD-së

Aktivistja Evi Kokalari ka nisur ditët e fundit një sërë sulmesh për disa personazhe në PD, ku i akuzon për vjedhje të votave gjatë zgjedhjeve të strukturave, edhe pse të pabazuara në fakte konkrete dhe prova.

Kokalari edhe pse pak kohë më parë deklaroi se do të distancohej nga politika, ajo ka nisur përçarjet brenda partisë opozitare më të madhe në vend.

Gjatë qëndrimit të saj në Shqipëri, në mbështetjet që i bëri ish kryeministrit Sali Berisha në Foltoret e ndryshme, Kokalari vinte si aktiviste e republikanëve në SHBA.

Sipas informacioneve të CNA.al, republikanët i kanë dalë kundër Evi Kokalarit. Qëndrimi i tyre sipas burimeve, pritet që të bëhet publik në ditët në vijim, ku një grup prej tyre, të njohur si miqtë e saj, pritet të distancohen nga agjenda që ajo ka pasur në Tiranë dhe qëndrimet e saj publike.

Burime zyrtare bëjnë me dije se gjithçka ka filluar pasi zonja Kokalari ka sulmuar një biznesmen në Tiranë dhe më pas u tërhoq.

Çështja raportohet të ketë shkuar deri tek ish-ambasadori Grenell që është miku i dikurshëm i Kokalarit, sepse pas kësaj ngjarjeje miqësia duket e thyer./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga