LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritet çmimi i karburantit/ Tomorri: Amani ere, s'më është fikur asnjë sekondë llampa e kuqe

1 Qershor 2022, 18:36, Aktualitet CNA
Rritet çmimi i karburantit/ Tomorri: Amani ere, s'më
Gazetari Klodian Tomorri

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar për rritjen e çmimit të karburantit nga Bordi i Transparencës.

Tomorri ironizon Bordin e Transparencës dhe kërkon që ky i fundit të mblidhet pak më rrallë, pasi çdo herë rrit më shumë çmimet.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai deklaron se që nga dita që u krijua ky bordi, llampa e kuqe tek makina nuk është fikur asnjë sekondë.

“Amani ere, mblidheni pak më rrallë atë bordin se e keni bërë si këmbana a Kishës që lajmëron vdekjet.

Me këtë ritëm që e keni zënë edhe dy mbledhje duhen dhe vajti 300 lekë litri i naftës.

Nga dita që u krijua ky bordi, llampa e kuqe tek makina ime nuk është fikur asnjë sekondë, shkruan gazetari./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga