LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rëndë gjendja…! Nuk është ‘Portokalli’”/ ‘Perla’ e Rakacollit revolton mjekët

1 Qershor 2022, 17:53, Aktualitet CNA
“Rëndë gjendja…! Nuk është
Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli deklaroi ditën e sotme në Komisionin për Çështjet ligjore se mjekët shqiptarë nuk largohen drejt Gjermanisë për shkak të pagës.

Sipas saj, shkak ishte fakti se mjekët gjermanë largohen drejt Zvicrës dhe SHBA-ve.

Madje ajo zotohej dhe se nuk po ia fuste kot se kjo nuk ishte lojë kungulleshkash.

Deklarata e zv. Ministers jo vetëm që u kthye në meme, por solli reagime të shumta, mes të cilëve edhe vetë mjekët.

Pas ironisë së Erion Dashos, ka reaguar dhe mjeku otorinolaringolog Dritan Vasili.

Teksa ka shpërndarë lajmin nga mediat, ai shkruan me ironi se kjo nuk është ‘Portokalli’ por është rëndë gjendja.

“Mjekët që ikin në Gjermani ikin sepse mjekët gjermanë ikin në Zvicër dhe Amerikë.”

P.s. Kjo nuk është Portokalli"/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga