LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Detaje nga sekuestrimi i pajisjeve në Rinas/ Çfarë deklaruan dy britanikët para bluve

1 Qershor 2022, 17:47, Aktualitet CNA

Detaje nga sekuestrimi i pajisjeve në Rinas/ Çfarë deklaruan dy

Zbardhen detaje të reja nga kapja e pajisjeve të dyshuara si përgjues në aeoportin e Rinasit.

Pajisjet e gjetura në një valixhe, i përkisnin dy shtetasve britanikë me iniciale P. T., 61 vjeç, dhe C. M., 46 vjeç.

Dy britanikët janë shoqëruar nga policia dhe janë lënë të lirë pas marrjes në pyetje. Ata kanë mohuar që pajisjet të jenë përgjues dhe kanë deklaruar para bluve se janë radio që i mbanin për përdorim vetjak.

Nga ana tjetër, janë sekuestruar pajisjet dhe eskpertiza po bën verifikimin nëse janë përgjues.

Ndërkohë, pritet që blutë të hedhin më shumë dritë mbi ngjarjen./ B.A. - CNA.al

Detaje nga sekuestrimi i pajisjeve në Rinas/ Çfarë deklaruan dy

 

Lajmet e fundit nga