LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Refugjatët afganë ngrihen në protestë/ Shoqata nuk ka paguar shpenzimet e hotelit që nga janari

1 Qershor 2022, 12:36, Aktualitet CNA
Refugjatët afganë ngrihen në protestë/ Shoqata nuk ka paguar
Foto ilustruese

Një pjesë e refugjatëve afganë, të cilët janë strehuar në Shëngjin, janë ngritur në protestë.

Kjo pasi ata pretendojnë se një nga pesë organizatat që financon qëndrimin e tyre në Shqipëri, nuk ka paguar detyrimet e hotelit, ku ato qëndrojnë që prej muajit janar.

Në këto kushte afganët kërkojnë që të gjendet një zgjidhje, pasi mund të ngelin mes 4 rrugëve.

Administratori i resortit ku janë vendosur afganët, Bledar Shima, tha për "Report TV", se deri tani nuk është gjetur asnjë zgjidhje me problematikën dhe është kërkuar ndërhyrja e qeverisë shqiptare për zbatimin e kontratës.

Lajmet e fundit nga