LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Do pashai kallabllëk”/ Ish zv.ministrja e Financave ‘telendis’ të besuarën e Ramës

1 Qershor 2022, 17:33, Aktualitet CNA
"Do pashai kallabllëk”/ Ish zv.ministrja e Financave
Edi Rama

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi pak ditë më parë në profilin e saj në Instagram, njoftoi një tjetër perlë.

Ajo lajmëronte fëmijët që të aplikojnë online nëse duan të mësojnë se si ministrja e tyre e kalon ditën.

Pra dhurata për vogëlushët ishte të mësuarit se çfarë bën gjatë një dite ministrja Bora Muzhaqi.

Kjo ide ‘kreative’ është komentuar dhe nga ish Zv.ministrja e Financave Irena Beqiraj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo e konsideron këtë si nismë qesharake, ndërsa shton me ironi se nuk është universiteti i mirë që e bën studentin njëri të zot.

Postimi i Beqirajt

Bëj një përjashtim !

Unë nuk jam fëmijë, por nuk mund ta imagjinosh sa nevojë kam të shikoj se si e kalon ti me shoqet e tua ditën!

Oh, jo prej kuriozitetit, sepse i njoh mirë ato korridore e zyra, por me lejen tuaj mund ta përdor atë mundësi si mision fakt mbledhës për ti argumentuar sime bije, që nuk është universiteti i mirë që e bën studentin njëri të zot, por të zotët që i japin prestigj universitetit.

Megjithëse ajo ndikohet nga gjyshja e vet do me thotë ....." nga trendafili del edhe gjembi" edhe do vazhdojë më të kërkojë që të aplikojë në LSE.

Nën moton "Do pashai kallabllëk " mund ta besh një përjashtimë!/E.T-CNA.al

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bora Muzhaqi (@bora_muzhaqi)

Lajmet e fundit nga