LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-Manovra të rrezikshme në rrugë/ Policia ndëshkon shoferët e pabindur

1 Qershor 2022, 18:33, Aktualitet CNA
Video-Manovra të rrezikshme në rrugë/ Policia ndëshkon
Shkeljet ne rruge

Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet kryesisht në akset kryesore dhe dytësore, me qëllim evidentimin dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor.

Në 24 orët e fundit janë  vendosur 148 gjoba për shkelje të ndryshme.

Njoftimi i policise

Kujdes! ?

Pas manovrës së parakalimit, mjetet duhet të zhvendosen dhe të qarkullojnë në anën e djathtë të karrexhatës, edhe kur rruga është e lirë!

Qëndrimi në anën e majtë në rrugë dënohet me gjobë nga 1.000 deri në 3.000 lekë të rinj.

 

Gjatë 24 orëve të fundit, janë vendosur 148 masa administrative, për këtë shkelje.

#Drejtomjetinmekujdesrespektorregullateqarkullimitrrugor!/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga