LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

‘Mjekët e rinj edukohen nga pseudoakademikët!’/ Muka s’përmbahet ndaj Rakacollit: Mos prisni më shumë nga Mira

1 Qershor 2022, 21:18, Aktualitet CNA
‘Mjekët e rinj edukohen nga pseudoakademikët!’/ Muka
Taulant Muka

Epidemiologu Taulant Muka i është bashkuar zërave të tjerë që dolën sot kundër zv. Ministers së Shëndetësisë Mira Rakacolli, lidhur me deklaratat se pse mjekët shqiptarë ikin në Gjermani.

Me tone të forta Muka e konsideron Rakacollin si një pseudoakademikë, që ka titullin profesor, por nuk ka as ndonjë artikull shkencor të publikuar në ndonjë revistë shkencore serioze.

"E dëgjuat perlen e Zv. Ministrës Rakacolli pse ikin mjekët? Nuk mund të prisni më shumë kur Mira Rakacolli ka titullin profesor pa asnjë artikull shkencor origjinal në revistë shkencore serioze! Ja pse ikin mjekët dhe të rinjtë se drejtohen dhe "edukohen" nga pseudoakademikët!"/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga