LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokalari konfirmon lajmin e CNA.al/ “Mbështes Flamur Nokën për sekretar të PD-së”

31 Maj 2022, 18:41, Politikë CNA
Kokalari konfirmon lajmin e CNA.al/ “Mbështes Flamur Nokën
Aktivistja Evi Kokalari

Aktivistja Evi Kokalari ka nisur një sërë sulmesh dhe akuzash ndaj Belind Këlliçit dhe Fatbardha Kadiut, duke i akuzuar këta të fundit se kanë manipuluar votat për t'u zgjedhur në organet e PD-së.

CNA.al përmes një shkrimi redaksional renditi disa argumenta se pse deklaratat e saj ishin të vonuara, por edhe të pabazuara.

Kokalari përmes një statusi në rrjetin social "Facebook", konfirmon lajmin e CNA.al se mbështet Flamur Nokën për t'u zgjedhur sekretar i përgjithshëm i PD-së.

Reagimi i Kokalarit:

Më vjen keq që shoh mikun tim Elvi Fundon të më sulmoj se mendon se dua Flamur Noken sekretar.

Flamur Noka ka respektin tim total vetëm për faktin që në 22 Maj doli i dyti pa asnjë lobim. Ndërsa Belind Këlliçi pati pafytyrësinë të loboj nëpërmjet Minushes që ka qënë ish-sekretarja e Flamurit, duke lënë të nënkuptohej se lobimin po e bënte Flamur Noka. Në fakt Flamuri se kishte idene fare çfare po ndodhte.

Minushja tashmë punon për Besart Xhaferajn, shokun e fëmijërisë së Belindit i cili u fut në Keshilli me kuotat e rinisë dhe jo me votë. Dhe Minushaj ashtu u fut.

Tashti, nëse Belindi ka këllqe, të dalë në garë me Flamur Nokën të Premten e të shohim ku do dalë kjo garë, por realiteti eshte qe nuk ja mban dhe më thonë është tërhequr.

Mos harroni, unë jam elektron i lirë, jo pjesë e Këshillit apo Kryesisë, kështu që një lobim i imi dhe mund të justifikohet./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga