LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot ditë zie kombëtare/ I jepet lamtumira, ish-Presidentit Nishani

2 Qershor 2022, 08:22, Aktualitet CNA
Sot ditë zie kombëtare/ I jepet lamtumira, ish-Presidentit Nishani
Ish-Presidenti, Bujar Nishani

Sot është shpallur ditë zie kombëtare në nder të ish Presidentit Bujar Nishani, i cili ndërroi të shtunën, pas një beteje të gjatë me sëmundjen. Në të gjitha institucionet shtetërore dhe publike do të ulet flamuri kombëtar në gjysmështizë.

Homazhet zyrtare për Nishanin nisin sot në orën 10:00 në Presidencë, sipas ceremonialit dhe protokollit të shtetit.

Pas orës 12.00 arkëmorti me trupin e Presidentit Nishani, i shoqëruar nga kortezhi mortor shkon në këmbë deri të Ura e Lanës, pastaj niset drejt varrezave të Sharrës, ku dhe do të zhvillohet ceremonia e varrimit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga