LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bajram Begaj gdhihet gjeneral e ngryset President/ Rama: Do t’i telefonoj e takoj po pati kohë

3 Qershor 2022, 19:30, Politikë CNA
Bajram Begaj gdhihet gjeneral e ngryset President/ Rama: Do t’i telefonoj
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar pak më parë emrin e kandidatit të PS për Presidentin e ri. Rama zbuloi në një deklaratë për mediat pas mbledhjes në selinë rozë, se kandidati i PS-së për Kreun e Shtetit është Bajram Bega.

Kreu i qeverisë pranoi se, Begaj nuk e di që është propozuar si kandidat për President nga Partia Socialiste.

Kryeministri tha se do ta telefonojë Begajn pas pak, për t’i dhënë lajmin dhe theksoi se nëse ky i fundit ka kohë, do ta takojë sot.

“Do ta telefonoj dhe shpresoj nëse është këtu në qytet, të kem një takim me të.

Ne do të zgjedhim Presidentin ne seancën e ardhshme me mandatin që na kanë dhënë shqiptarët për të udhëhequr. Kemi kaluar në një proces u kemi dhënë disponibilitetin tonë dhe të tjerët kanë bërë punën e vet. Nuk funksionoj ‘me nëse’ për nëse ky popull ka nja proverb të vjetër”, nënvizoi Rama./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga