LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ata që mohojnë genocidet janë kriminelë”/ Berisha bën thirrjen e fortë: Të ngrihemi dhëmb për dhëmb

3 Qershor 2022, 17:43, Politikë CNA
“Ata që mohojnë genocidet janë kriminelë”/
Sali Berisha, kreu i PD

Kreu i PD-së, Sali Berisha, në fjalimin e tij në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, ka folur me tone të ashpra.

Berisha ka hedhur akuza të forta ndërsa thekson se ata që mohojnë genocidet janë kriminelë.

Krahas kësaj iu ka bërë thirrje demokratëve që të ngrihen sa më shpejt, dhëmb për dhëmb deri në triumfin e interesat kombëtar dhe vlerave demokratike.

“Ata që mohojnë genocidet janë kriminelë, prandaj duhet të ngrihen sa më shpejt dhëmb për dhëmb deri në triumfin e interesit tonë kombëtar dhe vlerave demokratike”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga