LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot raundi i katërt për votimin e presidentit të ri/ Bajram Begaj, kandidatura e PS-së

4 Qershor 2022, 08:11, Politikë CNA

Sot raundi i katërt për votimin e presidentit të ri/ Bajram

Sot, Kuvendi do të mblidhet për raundin e katërt për zgjedhjen e Presidentit.

Nga Partia Socialiste është propozuar Bajram Begaj, aktualisht shefi i shtabit të përgjithshëm të Ushtrisë.

Fillimisht kandidatura e Begajt do të kalojë në Komisionin e Ligjeve në orën 16.00.

Më pas në orën 18.00 pritet të votohet në Kuvend, si Presidenti i tetë i Republikës së Shqipërisë.

Begaj është Presidenti i tretë që vjen me karrierë ushtarake, pasi më herët e kanë mbajtur postin e kreut të shteti ish-ushtarakë, si Alfred Moisiu dhe Bujar Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga