LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Presidenti i Ri/ Emri i Begajt, nuk ishte dhe aq suprizë sa e “shiti” Rama

3 Qershor 2022, 20:05, Aktualitet CNA
Presidenti i Ri/ Emri i Begajt, nuk ishte dhe aq suprizë sa e
Gjeneral Bajram Begaj

Emri i gjeneralit Bajram Begajt, nuk ishte dhe aq surprizë sa tentoi të na e shesë kryeministri Rama, në prononcimin e tij.

Në qarqet gazetareske sidomos ato të Kosovës , emri i z. Begaj,  ka qarkulluar si një nga kandidaturat e preferuara të mazhorancës.

Figura e gjeneral Begajt duket se ka mbeshtetjen e gjithë mazhorancës, por edhe të ndërkombëtarëve dhe SHBA-së.

z. Begaj ka një karrierë të pasur profesionale dhe është një figurë e pa përfolur për afera e pazare politike. Emri i tij do të ndjekë nesër të gjithë procedurat parlamentare për të kaluar më pas në votim.

Bajram Begaj është Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura Shqiptare. Ai  ka gradën madhore “Gjeneral Major” është “Komandant i Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes” dhe ka hyrë në historinë e FA, si mjeku i parë në ushtri, i cili arrin që të bëhet gjeneral major, kjo është grada më e lartë./CNA.al

Presidenti i Ri/ Emri i Begajt, nuk ishte dhe aq suprizë sa e

Lajmet e fundit nga