LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E hanë turpin me bukë”/ Mula “bën për ujë të ftohtë” qeverinë: Fatkeqësi e këtij vendi

3 Qershor 2022, 17:58, Aktualitet CNA
“E hanë turpin me bukë”/ Mula “bën për
Osman Mula

Osman Mula ‘ka bërë për ujë të ftohtë’ qeverinë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD.

Mula tha se qeveria jonë e ha turpin me bukë, ndërsa shqiptarët kanë marrë valixhet duke ikur.

“Nuk jam për te vendour kryqe dhe firma, kam 7 cmime. Ketu njerëzit kanë nevoje të shprehen dhe populli të na dëgjojë. Popolli është gati me valixhe ne Rinas me ik. Jam pjesë e atyre 44 mije njerezve që u insipruan nga Foltoja. Foltorja e Berishës ishte më e ndjekiura në Shqipëri.

Kam respekt që për 30 vjet dhanë gjithcka dhe noshta nuk morën asgjë.

Kryetari i shteti merr ne telefon Spakun. Nuk ndodh kurrkund në botë, si mund të shesës pordhë ku pas cdo raporti Shqipëria del keq? Është e pafalshme.

Asnjë parametër normal nuk garanton kjo qeveri.  Shiheni ku jetojnë, ku studiojnë fëmijet e tyre, blejnë mediat dhe një pjesë të opozitës.

E hanë turpin me bukë. Këto fytyra japin informacion se sa të lumtur janë shqiptarët. Fatkeqësia e këtij vendi është se bëjnë lojëra fjalësh."/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga