LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi i organizuar dhe korrupsioni/ Gledis Nano takime me zyrtarë në SHBA

2 Qershor 2022, 19:41, Aktualitet CNA
Krimi i organizuar dhe korrupsioni/ Gledis Nano takime me zyrtarë në
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, në një takim në SHBA

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ndodhet në SHBA, për një vizitë pune disaditore.

Nano udhëtoi në Washington DC, me shefen e Zyrës së Sigurimit të Ambasadës Amerikane në Tiranë.

Në ditën e parë të vizitës, Nano takoi në Washington DC  ambasadoren e Republikës së Shqipërisë, znj. Floreta Faber.

Drejtori i Policisë është duke vijuar takimet me zyrtarë të lartë të agjencive ligjzbatuese në Amerikë.

Qëllimi i takimeve me zyrtarë të lartë të agjencive ligjzbatuese amerikane synon rritjen e bashkëpunimit për shkëmbim informacioni, hetime dhe operacione të përbashkëta në luftën kundër krimit të organizuar, korrupsionit dhe terrorizmit.

Policia e shtetit raporton se e ka prioritet kryesor bashkëpunimin me partnerët dhe agjencitë ligjzbatuese ndërkombëtare dhe në veçanti me partnerët strategjikë siç janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës./ B.A - CNA.al

Krimi i organizuar dhe korrupsioni/ Gledis Nano takime me zyrtarë në
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, në një takim në SHBA

Lajmet e fundit nga