LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Asnjë akuzë nuk u lëshua kundër tij në të gjallë”/ Këlliçi, fjalë prekëse për Nishanin

2 Qershor 2022, 14:44, Aktualitet CNA
“Asnjë akuzë nuk u lëshua kundër tij në të
Belind Këlliçi, në homazhet për Nishanin

Ish-Presidenti Bujar Nishani është përcjellë sot për në banesën e fundit.

Në nder të Bujar Nishanit, u zhvilluan sot homazhe në ambientet e Presidencës, ku morën pjesë miq, familjarë, të afërm, kolegë dhe personalitete të larta.

Ndërkohë, pas homazheve, deputeti i PD, Belind Këlliçi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, shpreh fjalë prekëse për ish-presidentin Nishani.

Ai thekson se Bujar Nishani u ul në karrigen më të lartë të shtetit shqiptar me krenari e atdhedashuri dhe u ngrit prej saj faqebardhë e me nder në përfundim të mandatit.

Sipas Këlliçit, politikës shqiptare i duhen të urtët e saj dhe President Nishani ishte një prej tyre.

“Ndajmë sot dhimbjen e bashkëshortes, fëmijëve dhe të afërmve të Presidentit të ndjerë Bujar Nishani.

Me respektin e miqve, bashkëpunëtorëve dhe personaliteteve shtetërorë vendas e të huaj, përcollëm sot në banesën e fundit shtetarin tonë dinjitoz, familjarin shembullor, politikanin e urtë e racional, garantin e Kushtetutës dhe të unitetit të popullit shqiptar, President Bujar Nishanin.

Asnjë akuzë nuk u lëshua kundër tij në të gjallë.

SH.T.Z. Bujar Nishani u ul në karrigen më të lartë të shtetit shqiptar me krenari e atdhedashuri dhe u ngrit prej saj faqebardhë e me nder në përfundim të mandatit.

Personalisht vlerësoj se politikës shqiptare i duhen të urtët e saj dhe President Nishani ishte një prej tyre.

Mirënjohje jeta-jetës për ndershmërinë e tij dhe fisnikërinë me të cilën përfaqësoi shtetin dhe flamurin

I paharruar për Shqipërinë!

I denjë!

U prehtë në paqe!”-shkruan Belind Këlliçi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga