LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia godet sërish “krimin”/ Detaje nga operacioni "Matrapiku"

2 Qershor 2022, 12:42, Aktualitet CNA

Policia godet sërish “krimin”/ Detaje nga operacioni

Nuk kanë të ndaluar “sukseset” e Policisë në Qarkun e Korçës.

Goli këtë radhë është shënuar nga Policia e Pogradecit, e cila është “vigjilente” ndaj shkeljeve të Ligjit.

“Lumi fle, por policia nuk fle”. Dëgjon çdo zhurmë matrapiku e çdo të goditur gozhdë dhe sulet me vrap në aksion.

Një aksion tepër të suksesshëm të koduar 'Matrapiku" e ka zhvilluar në fshatin Piskupat Pogradec.

Nuk mund të lejojë Policia të prishen bukuritë e fshatit Piskupat me ndonjë ngulje gozhde apo ndërtim çatie.

Kemi polici serioze, që maksimumi lejon të kultivohet hashashi, se kur vjen puna tek matrapiku s’të fal sekondin.

Më poshtë po ju sjellim detaje nga aksioni matrapikor i Policisë së Pogradecit.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimin penal në gjendje të lirë për veprën “Ndërtimi i paligjshëm”, për shtetasin M. S., 27 vjeç, banues në fshatin Piskupat, Pogradec, pasi u kap duke kryer punime ndërtimi pa leje, në këtë fshat”, njofton Policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga