LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfundojnë homazhet për ish Presidentin, Nishani/ Meta: E falenderojmë për modelin që solli

2 Qershor 2022, 11:55, Aktualitet CNA
Përfundojnë homazhet për ish Presidentin, Nishani/ Meta: E
Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur fjalimin gjatë ceremonisë mortore të ish Presidentit, Bujar Nishani.

Meta e cilësoi Nishanin, si një figurë që ka dhënë shumë kontribute për Shqipërinë dhe shqiptarët. 

“Bujar Nishani besoi te demokracia, e mira publike dhe interesi kombëtar. Ai mishëroi këto parime duke imponuar respekt tek kolegët dhe kundërshtarët e tij politik.

Ushqente një dashuri të veçantë për Kosovën. Pati një bashkëpunim të shkëlqyer me të gjithë rajonin. Ruajti ekuilibrat inistitucionale.  Sot në ditën e lamtumirës e falenderojmë për modelin që solli ,si politikan, qytetar, familjar.  I paharruar qoftë kujtimi i Bujar Nishanit”, tha ndër të tjera Meta.

Lajmet e fundit nga