LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ishte e shkruar të kalonte edhe këtë betejë”/ Mesazhi i Ballës për ikjen e parakohshme të Nishanit

2 Qershor 2022, 11:25, Aktualitet CNA
“Nuk ishte e shkruar të kalonte edhe këtë
Taulant Balla

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka kryer homazhe në nder të ish Presidentit, Bujar Nishani.

Balla i shprehu ngushëllimet familjes Nishani, si dhe shqiptarëve për humbjen e ish kreut të shtetit.

Ai deklaroi se gjatë detyrës së tij, Nishani tregoi vlerësimin maksimal në respektimin e Kushtetutës.

"Do ruajmë gjithmonë respektin për Bujar Nishanin. Një personalitet i respektuar që erdhi nga fusha ushtarake por që diti të tregoj respektin ndaj Kushtetutës. Gjatë detyrës së tij, pati momente ku tregoi vlerësim maksimal ndaj respektit ndaj institucioneve. Ngushëllim më të sinqerta për familjen Nishani. Nuk qe e shkruar që të kalonte këtë betejë të rëndësishme për jetën. Vlerësimi ynë do mbetet maksimal”, tha Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga