LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

1 minutë heshtje për Bujar Nishanin/ Nderimet e fundit për ish kreun e Shtetit

2 Qershor 2022, 12:13, Aktualitet CNA
1 minutë heshtje për Bujar Nishanin/ Nderimet e fundit për ish

Arkëmorti i ish-Presidentit Bujar Nishani ka dalë nga institucioni i Presidentit me nderimet e fundit të ceremonisë shtetërore.

Politikanë, miq dhe familjarë kanë mbajtur edhe një minutë heshtje për të nderuar kujtimin e tij.

2 Qershori u shpall ditë zie kombëtare në nder të ish Presidentit Bujar Nishani, i cili ndërroi të shtunën, pas një beteje të gjatë me sëmundjen.

Homazhet zyrtare për Nishanin nisën në orën 10:00 në Presidencë, sipas ceremonialit dhe protokollit të shtetit.

Kolegët, miq, bashkëpunëtorë dhe familjarë i kanë dhënë lamtumirën ish Presidentit, i cili po përcillet për në banesën e fundit./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga