LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Djali i Bujar Nishanit, fjalë prekëse për të atin/ Familja jonë humbi busullën

2 Qershor 2022, 13:49, Aktualitet CNA
Djali i Bujar Nishanit, fjalë prekëse për të atin/ Familja
Ersi Nishani

Sot i është dhënë lamtumira e fundit, ish-presidentit Bujar Nishani.

Ndërkohë që falenderonte të pranishmit për pjesëmarrjen në ceremoninë e fundit të babait të tij, djali i Bujar Nishanit, Ersi Nishani tha se babai I tij nuk bënte kompromis për tre gjëra: Familjen, Zotin dhe Atdheun.

Ai po ashtu tha se familja kishte humbur busullën me largimin e tij nga jeta.

‘Të nderuar personalitete dhe miq të pranishëm u falënderoj për praninë tuaj na keni lehtësuar dhimbjen sado pak. Im atë për tre gjëra nuk bënte kurrë kompromis për tre gjëra, familjen, zotin dhe atdheu. Familja jonë sot i jep lamtumirën busullës së saj drejtuese, kombi shqiptar i jep lamtumirën një shërbëtorit të përulur dhe Zotit i shtohet një ëngjëll në parajsës. Lamtumirë baba!’- u shpreh Ersi Nishani. 

Lajmet e fundit nga