LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rruga që mbeti rrugëve/ Qukës –Qafë Plloçë, dështimi spektakolar i Ramës

2 Qershor 2022, 17:47, Aktualitet CNA
Rruga që mbeti rrugëve/ Qukës –Qafë
Segment, i rrugës Qukës-Qafë Plloçë

“Odiseja” e rrugës Qukës –Qafë Plloçë duket se nuk do të ketë fund ndonjëherë. Kanë kaluar dhjetë  vjet, nuk ka ministër dhe kryeministër që nuk ka vajtur për inaugurimin e këtij segmenti rrugor, por sërish banorët e kësaj zone nuk po ia shohin dot fundit e punimeve.

Kryeministri Rama po hyn në vitin e dhjetë të qeverisjes, çdo vit e ka premtuar dhe inspektuar këtë segment rrugor, por ende, rruga Qukës-Qafë-Plloçë vazhdon të mbetet rrugëve.

Në fillim, kryeministri Rama tha se ska fonde, për mbarimin e saj. Fondet më pas u gjetën, por Ministria e Financave, e cila si gjithmonë ka shumë punë, fjeti gjumë mbi dokumentat. Tani që të fillojë puna duhen sërish para për mbarimin e rrugës, sepse çmimet janë rritur.

Po bëhen 10 vjete dhe kryeministri Rama nuk po mbaron dot një segment rrugore, të cilin e gjeti me projekte dhe fonde gati.

Vetë kryeministri Rama dhe ministrat e tij, kanë shkuar për reklamim gati 10 herë , duke u shprehur se rruga do mbarojë dhe do sjellë zhvillim për zonën. Po hyn në vitin e 10 të qeverisjes , dhe rruga ende nuk ka përfunduar, jo zhvillim që nuk po sjell për zonën Jug-Lindore, por po streson më shumë banorët e saj.

Gjithë aksi rrugor Qukës –Qafë Plloçë është i gjatë 43,4 km dhe ndërtimi i kësaj rruge sjell më afër zonën e juglindjes me Tiranën./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga